Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/sp21/domains/sp21jastrzebie.pl/public_html/config.php on line 7
Pismo Prezydent Miasta do mieszkańców miasta - Szkoła Podstawowa nr 21 w Jastrzębiu-Zdroju im. prof. Jana Miodka

Pismo Prezydent Miasta do mieszkańców miasta

Jastrzębianie,
w naszym mieście do chwili obecnej nie zanotowano żadnego przypadku zarażenia koronawirusem, ale mając na uwadze informacje przekazywane przez Głównego Inspektora Sanitarnego wierzę, że profilaktyka i prewencja w sytuacji, gdy coraz realniejsze staje się zarażenie wirusem jest najlepszym rozwiązaniem.
Duże skupiska ludzi to środowisko potencjalnie sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową. W związku z tym podjęłam decyzję o wstrzymaniu organizacji imprez z udziałem dużych grup mieszkańców.
  • Do 15 kwietnia odwołuję wszystkie wydarzenia organizowane przez miasto oraz podległe instytucje. Apeluję także do organizatorów innych wydarzeń na terenie miasta z zaplanowaną dużą liczbą uczestników o ich przełożenie na późniejszy termin.
  • Zgodnie z zaleceniami rządu zamykamy szkoły, przedszkola i żłobki. Ten czas uczniowie powinni spędzić w domach. I nie traktować go jak wakacje.
  • Sytuacja jest poważna i wierzę, że tak do niej podejdziemy wszyscy. Bądźmy odpowiedzialni i zadbajmy o swoje zdrowie. Nie gromadźmy się w miejscach publicznych bez potrzeby. Jeśli to możliwe, załatwiajmy sprawy drogą elektroniczną lub telefoniczną.
  • Nie zapominajmy o naszych sąsiadach, osobach starszych, którzy być może będą potrzebowali naszego wsparcia.
  • W tych wszystkich działaniach nie chodzi o panikę, ale o ostrożność. Lepiej zapobiegać, niż leczyć. Niezbędne jest  przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu
Szanowni Państwo,
jeśli macie objawy infekcji bez duszności czyli: gorączkę, kaszel i katar - pozostańcie w domu do wyzdrowienia. Jeśli macie objawy infekcji i mieliście kontakt z osobami z zagrożonych regionów, skontaktujcie się telefonicznie z:
  • Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Wodzisławiu Śląskim - tel. 601 499 841,
  • lub ze swoim lekarzem rodzinnym.
Apeluję o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się do rekomendacji służb sanitarnych i profesjonalistów medycznych.
 
Anna Hetman
Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój