Dzień Górnika - Szkoła Podstawowa nr 21 w Jastrzębiu-Zdroju im. prof. Jana Miodka

Dzień Górnika

Dzień GórnikaDzień GórnikaDzień Górnika

4 grudnia w Polsce obchodzimy Dzień Górnika, jedno z największych świąt na Śląsku. Z tej okazji uczniowie klasy IIIa przygotowali przedstawienie słowno-muzyczne. Prezentując wiersze, piosenki i tańce, dzieci chciały podziękować górnikom za ich ciężką pracę. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali tradycyjne śląskie piosenki, a także wykonali kilka charakterystycznych dla naszego regionu tańców. Uroczystość uświetnili swoją obecnością górnicy. Dziadek jednego z uczniów przedstawił wszystkim  interesującą prezentację stroju górnika, a także opowiedział o ciężkiej pracy pod ziemią. To był wyjątkowy dzień dla całej klasy IIIa, ale również dla społeczności szkolnej.