Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/sp21/domains/sp21jastrzebie.pl/public_html/config.php on line 7
Wojewódzki test syren alarmowych - Szkoła Podstawowa nr 21 w Jastrzębiu-Zdroju im. prof. Jana Miodka

Wojewódzki test syren alarmowych

Jastrzębie-Zdrój, 21.11.2019
SM.5532.00011.2019
SM.KW-00276/19
 
Szanowna Pani/Pan
               Prezes, Dyrektor, Kierownik
                                                                                                          adresaci wg rozdzielnika
 
 
Dotyczy: wojewódzkiego treningu sprawności syren alarmowych.
 
Informuję, że na podstawie § 8 punkt 3 rozporządzenia Rady Ministrów  z dnia 7 stycznia 2013 r.   w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013 r. poz. 96) w dniu                               26 listopada 2019 r. pomiędzy godziną  900  a  1300     zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.
 
           Celem treningu jest przetestowanie działania systemu syren alarmowych w warunkach najbardziej zbliżonych do rzeczywistych działań. W związku z powyższym zostanie on przeprowadzony w sposób dynamiczny.
 
Pomiędzy godziną 900 a 1300    zostanie włączony sygnał oznaczający odwołanie alarmu - dźwięk ciągły trwający trzy minuty.
 
Syreny alarmowe zostaną uruchomione z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jastrzębiu – Zdroju po otrzymaniu
polecenia uruchomienia z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.
 
W związku z powyższym uprzejmie proszę o rozpowszechnienie informacji o planowanym załączeniu syren wśród pracowników, oraz zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo osób przebywających w danym dniu w rejonie syren alarmowych.
 
    W przypadku pojawienia się realnego zagrożenia na terenie miasta w dniu planowanego treningu, np. zagrożenie powodziowe, katastrofa z udziałem NSCH lub innego, zagrażającego większemu obszarowi miasta, trening zostanie odwołany.
               
 
 
 
Pozdrawiam,
 
Krzysztof Figaś