Dzień Zwierzaka - Szkoła Podstawowa nr 21 w Jastrzębiu-Zdroju im. prof. Jana Miodka

Dzień Zwierzaka

Dzień Zwierzaka Dzień Zwierzaka

Z okazji obchodów Dnia Zwierzaka uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach: " Już wiem, jak postępować z psem!" Zajęcia prowadził Pan Rafał Grzybek, który jest zawodowym treserem psów i zoopsychologiem. W czasie prelekcji dzieci dowiedziały się m.in.:

- jak odczytywać sygnały wysyłane przez psy,

- co wolno, a czego nie wono w zabawie z psem,

- jakie są obowiązki płynące z posiadania psa,

- jak niezwykłe i przydatne są psy,

- o wielkiej potędze psiego węchu,

- jak uniknąć pogryzień i co robić w sytuacji zagrożenia.

Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał "Dyplom dla Piesioklasisty". Ponadto z okazji Dnia Zwierzaka przeprowadzona została zbiórka karmy, koców i zabawek dla czworonogów. Dary zostały przekazane psom m.in. ze schroniska. Dziękujemy wszystkim uczniom, który wzięli udział w tej zbiórce. Macie wrażliwie i dobre serce. Każde dziecko, które przyniosło dar, choćby najmniejszy, zostało nagrodzone uściskiem łapy Reksia i małym upominkiem. :)