Trochę o Kolędnikach Misyjnych

Trochę o Kolędnikach MisyjnychTrochę o Kolędnikach MisyjnychTrochę o Kolędnikach MisyjnychTrochę o Kolędnikach Misyjnych

Przedsięwzięcie Kolędniów Misyjnych prowadzone jest pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. To dzieci zanoszą radość Bożego Narodzenia do swoich kolegów, koleżanek i całych rodzin. Wyrazem tej radości są krótkie przedstawienia i życzenia. Dzieci - Kolędnicy Misyjni pomagają nam dostrzec trudne sytuacje rówieśników w krajach misyjnych. W tym roku naszą pomocą obejmujemy dwa najbiedniejsze kraje świata: Burundi i Rwandę. Chcemy wesprzec pomocą dzieci, które często są sierotami, dziećmi ulicy czy też są niepełnosprawne - całkowicie odrzucone przez społeczeństwo.

Pomoc będzie przeznaczona na zakup: płatków owsianych, przyporów szkolnych i kozy. To zwierzątko daje sobie radę w najtrudniejszych afrykańskich warunkach, a mleko jest bardzo cennym produktem żywieniowym. Te rzeczy są zakupione na miejscu lub w sąsiednich krajach ( koszty wysyłki towarów byłyby bardzo drogie).

Dziękujemy Państwu za tak wielki - na skalę naszej szkoły - dar serca. Zebraliśmy kwotę 677,22 zł, która została wpłacona na konto Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci.

Wielkie podziękowania kieruje także pod adresem dzieci z kółka teatralnego, które wzięły piękny udział w akcji: ,,Dzieci - dzieciom misji".