Wycieczka do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

Dnia 26.09.2018r. nasza szkoła była na wycieczce w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Ta wycieczka była zorganizowana z okazji przypadającego w tym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Można było się tam dużo dowiedzieć o historii Śląska, o I Wojnie Światowej, o walkach i Powstaniach na Śląsku. Dzieci oglądały fim, wystawy. Dowiedziały się jak 100 lat temu wygladał dom i ubiór śląski, dawny tramwaj, jak robiono zdjęcia, jak pracowała drukarnia itp. Dzieciom podobała się wystawa broni i czołg. Ta wycieczka była bardzo ciekawa.