ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE Z RZECZNIKIEM PRAW OBYWATELSKICH

dr Adam Bodnar
Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój
zapraszają na otwarte spotkanie w Jastrzębiu Zdroju
Kiedy?
26 listopada 2018 r. (poniedziałek), godz. 12.00-14.00
 
Gdzie?
Dom Zdrojowy, ul. Witczaka 5 (duża sala)
 
Dla kogo i po co?
Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby opowiedzieć Rzecznikowi o ważnych problemach, z którymi się zmagają, zwłaszcza o tym, co jest ważne dla regionu, ale też i o rzeczach dobrych, które warto upowszechnić w całym kraju.
Rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar uważa, że o stanie praw człowieka w Polsce nie można dowiadywać się tylko z pism przysyłanych do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Dlatego od początku swojej kadencji jeździ po Polsce i spotyka się zarówno z mieszkańcami, jak i przedstawicielami organizacji społecznych.
 
Na czym polega spotkanie?
Na początku Rzecznik krótko opowiada, na czym polega jego praca, a następnie uważnie słucha każdego, kto chce zabrać głos. Zgłaszane tematy i problemy są dokładnie notowane, a zgłaszający mogą liczyć na informację zwrotną, co się stało z jego sprawą.
Przykładowe zdjęcie jednego ze spotkań RPO z organizacjami społecznymi
 
 
 
Co należy zrobić aby wziąć udział w spotkaniu?
Spotkanie jest otwarte i bezpłatne więc wystarczy na nie przyjść. Nie jest wymagane wcześniejsze zgłoszenie udziału. Jednak ułatwia nam ono organizację i przygotowanie merytoryczne spotkania. Dlatego zachęcamy Państwa do wcześniejszego pisemnego zgłoszenia za pośrednictwem formularza lub maila zagadnień dotyczących naruszania praw człowieka lub lokalnych problemów i spraw.
 
Link do formularza:
https://www.rpo.gov.pl/pl/content/spotkania-regionalne-rpo-na-Slasku
 
Kontakt i zgłoszenia:
mailowy: spotkaniaregionalne@brpo.gov.pl
telefoniczny: (22) 55 17 989