Święto Flagi

Jastrzębian łączy Biało-Czerwona Rok 2018 jest bardzo wyjątkowy, nie tylko dlatego, że obchodzimy 55-tą rocznicę nadania praw miejskich Jastrzębia-Zdroju, ale przede wszystkim z uwagi na przypadające obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Mając na uwadze te dwie, jakże ważne dla naszej historii, rocznice, chcielibyśmy jako miasto w sposób szczególny zaakcentować Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Stąd pomysł na to, aby głównymi arteriami miasta – aleją Józefa Piłsudskiego oraz aleją Jana Pawła II, 2 maja o godzinie 16:00 wspólnie stworzyć symbol państwa polskiego, jakim jest flaga biało-czerwona. Ten symbol Polski niepodległej o długości 550 metrów poniosą mieszkańcy, organizacje i instytucje, które w sposób szczególny wpisały się w jastrzębską historię. Serdecznie Państwa zapraszam do przemarszu z flagą narodową.
Anna Hetman Prezydent Miasta

Uwaga zmiana adresu e-mail szkoły !

Aktualny adres e-mail szkoły
poczta@sp21.jastrzebie.pl

III Miejski Konkurs Pięknego Pisania ,,Mistrz Kaligrafii" oraz XIII Miejski Konkurs Pięknego Czytania

III Miejski Konkurs Pięknego Pisania ,,Mistrz Kaligrafii

Dnia 19 marca w  Szkole Podstawowej nr 21 im. Profesora Jana Miodka w Jastrzębiu – Zdroju odbył się III Miejski Konkurs Pięknego Pisania ,,Mistrz Kaligrafii" oraz XIII Miejski Konkurs Pięknego Czytania. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 21 im. Profesora Jana Miodka w Jastrzębiu – Zdroju, a patronat objęła prezydent miasta Jastrzębie - Zdrój pani Anna Hetman. Do konkursu przystąpiło 15 jastrzębskich szkół. Uczniowie wykazali się umiejętnością pięknego pisania oraz płynnego czytania. W III Miejskim Konkursie Pięknego Pisania ,, Mistrz Kaligrafii" I miejsce zajęła Anna Króliczek  Szkoła Podstawowa nr 17,  II miejsce Nadia Brzyszkowska Szkoła Podstawowa nr  9,
III miejsce Natalia Galbarczyk Szkoła Podstawowa nr 10.
Wyróżnienia zdobyli: Marta Szypuła Szkoła Podstawowa nr 18, Liliana Witkowska Szkoła Podstawowa nr 1, Borys Kozieł Szkoła Podstawowa nr 13.
W XIII Miejskim Konkursie Pięknego Czytania I miejsce Sebastian Jeliński Szkoła Podstawowa nr 4, II miejsce Szymon Matuszczak Szkoła Podstawowa nr 10, III miejsce Magdalena Lulek Szkoła Podstawowa nr 9.
Wyróżnienia zdobyli: Kacepr Adamczewski Szkoła Podstawowa nr 13, Anna Kałuzińska Szkoła Podstawowa nr 3, Antonina Maślanka Szkoła Podstawowa nr 17.
Zwycięzcom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

W komisjach konkursowych pracowały następujące osoby: p. Joanna Rajnysz - doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej, p. Mariola Franczak - pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu - Zdroju, p. Izolda Bonarek - metodyk języka polskiego, p. Gabriela Czyż - nauczyciel języka polskiego, p. Renata Skomra- Gajda - pedagog Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej w Jastrzębiu- Zdroju. Dziękujemy za owocną prace całej komisji. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim nauczycielom naszej szkoły za profesjonale przygotowanie konkursów.