Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/sp21/domains/sp21jastrzebie.pl/public_html/config.php on line 7

Kampania społeczna " Biała Wstążka"

Kampania społeczna

25 listopada po raz czwarty w Jastrzębiu –Zdroju, rusza kampania społeczna ,,Biała Wstążka”, która potrawa do 30 listopada 2019 r. To największa na Świecie akacja, będąca symbolem sprzeciwu przemocy wobec kobiet. Ma na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec kobiet oraz wspierania działań na rzecz jej przeciwdziałania, promowania wzorców mężczyzn którzy nie krzywdzą a chronią. Jest to kampania mężczyzn, którzy sprzeciwiają się przemocy wobec kobiet. Biała wstążka symbolizuje osobiste zobowiązanie mężczyzny, że nigdy nie będzie stosował, akceptował lub milczał w kwestii przemocy wobec kobiet i będzie reagował widząc przemoc wobec nich. Głównym organizatorem kampanii ,,Biała Wstążka” jest Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie z Jastrzębia Zdroju. W tegoroczną kampanie szeroko włączyli się również: Ośrodek Pomocy Społecznej, Sąd Rejonowy, Komenda Miejska Policji, Urząd Miasta – Wydział Edukacji i Dialogu Społecznego, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Straż Miejska, Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Sportowy GKS Jastrzębie.

25 listopada Dzień Pluszowego Misia

25 listopada Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.
Zachęcamy wszystkich uczniów do przyniesienia swoich pluszowych misiów oraz napisania o nich kilku słów. Misie przynosimy do szkoły 25.11.2019 (poniedziałek).

Apel z okazji Święta Niepodległości

8 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przedstawienie z okazji tego wydarzenia przygotowała klasa IIIb wraz z wychowawczynią Panią Marią Krupą. Na początek wszyscy zgromadzeni - uczniowie, rodzice, nauczyciele odśpiewali 4 zwrotki hymnu. Następnie uczniowie klasy IIIb przedstawili zebranym wydarzenia związane z rozbiorami oraz odzyskaniem niepodległości, śpiewali też pieśni patriotyczne. Inscenizacja wszystkim się podobała, była pouczająca i ciekawa.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

29.10.2019 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych. W tym dniu dzieci z klasy Ia wraz z wychowawczynią Joanną Nowak i Ib z panią Marzeną Stylok odświętnie ubrane złożyły uroczyste ślubowanie. Po części oficjalnej dzieci i rodzice zostali zaproszeni do klas. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za niespodzianki i słodkie upominki dla naszych pierwszoklasistów.

Na koniec tej ważnej i podniosłej uroczystości każda klasa zrobiła pamiątkowe zdjęcia. 

DNI WOLNE

Dzień 31 października 2019 roku zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2019/2020 jest dodatkowym dniem wolnym. Jeżeli, jest potrzebne zapewnienie opieki dziecku, szkoła dyżuruje w godzinach 7:00 – 15:00.

Podziękowania

Organizatorzy zbiórki "Wyprawka dla żaka" składają gorące podziękowania wszystkim, którzy przynieśli przybory szkolne. Dary te zostały przekazane do PCK w Jastrzębie-Zdroju i trafią do uczniów z ośrodka wychowawczego na terenie naszego miasta.

Dzień Edukacji Narodowej - Koncert Filharmonii Śląskiej

Dnia 14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbył się niesamowity koncert w wykonaniu muzyków Filharmonii Śląskiej.
Artyści wykonali kilka utworów znanych kompozytorów. Uczniowie z entuzjazmem i podziwem odebrali koncert. Dzieci aktywnie włączyły się w przebieg występu. Uczniowie mogli zagrać na skrzypcach czy zatańczyć menueta. Był to magiczny czas dla wszystkich.
Serdecznie dziękujemy muzykom za wspaniały koncert.

Dzień Zwierzaka

Dzień Zwierzaka

Z okazji obchodów Dnia Zwierzaka uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach: " Już wiem, jak postępować z psem!" Zajęcia prowadził Pan Rafał Grzybek, który jest zawodowym treserem psów i zoopsychologiem. W czasie prelekcji dzieci dowiedziały się m.in.:

- jak odczytywać sygnały wysyłane przez psy,

- co wolno, a czego nie wono w zabawie z psem,

- jakie są obowiązki płynące z posiadania psa,

- jak niezwykłe i przydatne są psy,

- o wielkiej potędze psiego węchu,

- jak uniknąć pogryzień i co robić w sytuacji zagrożenia.

Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał "Dyplom dla Piesioklasisty". Ponadto z okazji Dnia Zwierzaka przeprowadzona została zbiórka karmy, koców i zabawek dla czworonogów. Dary zostały przekazane psom m.in. ze schroniska. Dziękujemy wszystkim uczniom, który wzięli udział w tej zbiórce. Macie wrażliwie i dobre serce. Każde dziecko, które przyniosło dar, choćby najmniejszy, zostało nagrodzone uściskiem łapy Reksia i małym upominkiem. :)

Wycieczka do Beskidzkiego Centrum Nauki

Wycieczka do Beskidzkiego Centrum Nauki

3 października uczniowie byli na wycieczce szkolnej w Beskidzkim Centrum Nauki w Świnnej. W programie był pokaz ciekłym azotem, warsztaty geologiczne oraz zwiedzanie wystawy naukowej. Zajęcia były interesujące i atrakcyjne.  Dzieci brały też udział w rożnych zabawach i grach edukacyjnych. Oprócz zabaw i pokazów naukowych nie mogło również zabraknąć kupowania pamiątek! Wycieczka była ciekawym doświadczeniem dla uczniów, na której mogli poznać tajniki nauk ścisłych.