Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/sp21/domains/sp21jastrzebie.pl/public_html/config.php on line 7

Wycieczka do Beskidzkiego Centrum Nauki

Wycieczka do Beskidzkiego Centrum Nauki

3 października uczniowie byli na wycieczce szkolnej w Beskidzkim Centrum Nauki w Świnnej. W programie był pokaz ciekłym azotem, warsztaty geologiczne oraz zwiedzanie wystawy naukowej. Zajęcia były interesujące i atrakcyjne.  Dzieci brały też udział w rożnych zabawach i grach edukacyjnych. Oprócz zabaw i pokazów naukowych nie mogło również zabraknąć kupowania pamiątek! Wycieczka była ciekawym doświadczeniem dla uczniów, na której mogli poznać tajniki nauk ścisłych.

Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych, przypadający 26 września wpisał się na stałe w kalendarz impez szkolnych w naszej szkole. W tym roku uczniowie losowali kraje, a następnie wykonywali napisy związane z powitaniem w danym kraju. Również klasy prezentowały stroje wybranych krajów europejskich swoim kolegom i koleżankom. Tego dnia każdy z uczniów i pracowników szkoły mógł poczuć klimat tego szczególnego dnia.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

W dniu 2 września w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. 
Z tej okazji klasa II b przygotowała przedstawienie pt." Witaj szkoło".
Społeczność szkolna przywitała w tym roku szkolnym uczniów rozpoczynajacych naukę w dwóch klasach pierwszych. 

"Przerwany marsz ..."

„Przerwany marsz …"

Nasza Szkoła uczestniczy w akcji „Przerwany marsz …”, polegającej na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku, przerwanego przez wybuch II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnych dzieci i młodzieży. Będzie to okazja do tego aby młodsze i starsze pokolenia mogły wspólnie przywitać nowy rok szkolny.

                  

Drugą częścią akcji będą „Pamiętniki Pokoleń” – prowadzone przez uczniów wywiady ze swoimi dziadkami lub pradziadkami albo osobami samotnymi, które odpowiedzą na pytanie jak wspominają sierpień i wrzesień 1939 roku, a także jacy byli wtedy młodzi ludzie. Utrwalone w ciekawy sposób rozmowy i wspomnienia staną się częścią wspólnej publikacji.