Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

W dniu 2 września w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. 
Z tej okazji klasa II b przygotowała przedstawienie pt." Witaj szkoło".
Społeczność szkolna przywitała w tym roku szkolnym uczniów rozpoczynajacych naukę w dwóch klasach pierwszych. 

"Przerwany marsz ..."

„Przerwany marsz …"

Nasza Szkoła uczestniczy w akcji „Przerwany marsz …”, polegającej na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku, przerwanego przez wybuch II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnych dzieci i młodzieży. Będzie to okazja do tego aby młodsze i starsze pokolenia mogły wspólnie przywitać nowy rok szkolny.

                  

Drugą częścią akcji będą „Pamiętniki Pokoleń” – prowadzone przez uczniów wywiady ze swoimi dziadkami lub pradziadkami albo osobami samotnymi, które odpowiedzą na pytanie jak wspominają sierpień i wrzesień 1939 roku, a także jacy byli wtedy młodzi ludzie. Utrwalone w ciekawy sposób rozmowy i wspomnienia staną się częścią wspólnej publikacji.