Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/sp21/domains/sp21jastrzebie.pl/public_html/config.php on line 7

Teatr Bajaderka

Teatr Bajaderka

19 grudnia 2019 r. już po raz drugi gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru Bajaderka. Przedstawili się w bardzo widowiskowej odsłonie pt:" Świąteczna opowieść". W spektaklu brały również udział dzieci zaproszone na scenę przez aktorów. Była to niezwykle wyjątkowa opowieść, która wywarła wiele pozytywnych wrażeń i emocji.

Dzień Górnika

Dzień Górnika

4 grudnia w Polsce obchodzimy Dzień Górnika, jedno z największych świąt na Śląsku. Z tej okazji uczniowie klasy IIIa przygotowali przedstawienie słowno-muzyczne. Prezentując wiersze, piosenki i tańce, dzieci chciały podziękować górnikom za ich ciężką pracę. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali tradycyjne śląskie piosenki, a także wykonali kilka charakterystycznych dla naszego regionu tańców. Uroczystość uświetnili swoją obecnością górnicy. Dziadek jednego z uczniów przedstawił wszystkim  interesującą prezentację stroju górnika, a także opowiedział o ciężkiej pracy pod ziemią. To był wyjątkowy dzień dla całej klasy IIIa, ale również dla społeczności szkolnej.

"IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ 2"

Nasza Szkoła bierze udział w kampanii "IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ"
No i stało się. Rozpoczynamy kolejną edycję naszej super kampanii. Fundacja Dbam o Mój Z@sięg serdecznie zaprasza do wspólnej realizacji projektu pt. “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ 2”, która rozpoczyna się już dzisiaj i potrwa do końca grudnia 2019 roku. Dołączając do naszego projektu możesz: zamówić przygotowane przez nas kartki i rozdać je dzieciom celem napisania życzeń świątecznych wspólnie ze swoimi rodzicami; dołączyć do konkursu indywidualnego lub grupowego. Oczywiście zapraszamy Was do realizacji obu punktów jednocześnie. Celem naszej kampanii jest zwrócenie uwagi wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych. Każda szkoła, przedszkole oraz inne instytucje, które dołączą do naszego projektu otrzymają przepięknie przygotowany CERTYFIKAT, który po zakończonej akcji zostanie rozesłany do wszystkich uczestników drogą emaliową. Na wskazany w rejestracji adres e-mail wysłany również zostanie PLAKAT, który instytucja biorąca udział w kampanii może wydrukować i powiesić w swojej placówce. W tym roku przygotowaliśmy dla Was kilka nowości: Rejestrację rozpoczynamy zdecydowanie wcześniej niż rok temu, chcemy jeszcze większą ilość instytucji objąć naszą kampanią. Drukujemy dla was 1 milion kartek. Zmieniamy głównych bohaterów naszych kartek. Otwieramy projekt dla polskich szkół znajdujących się poza granicami naszego kraju. Pozyskaliśmy nowych partnerów do projektu. Organizujemy zupełnie inny konkurs, w którym będzie można wygrać bardzo ciekawe nagrody indywidualne i grupowe.

Podziękowanie

Podziękowanie

Dziękujemy uczniom i rodzicom, którzy przygotowali ozdoby, kartki bożonarodzeniowe i pyszne ciasteczka na szkolny kiermasz świąteczny. Ze sprzedaży zebrano kwotę 957 zł. Środki te zostają przeznaczone na:

- zakup nagród za prace na wystawach szkolnych

- dofinansowanie do nagród dla uczniów występujących w konkursie recytatorskim

- dofinansowanie do akcji charytatywnych zgłoszonych przez szkołę (Kolędnicy Misyjni, budowa hospicjum dla dzieci - akcja ogólnopolska)

- dofinansowanie do wycieczek

- wywołanie zdjęć do Kroniki szkolnej

Dziękujemy za bardzo duże zaangażowanie!!! :)

Mikołajki w szkole

Mikołajki w szkole

Imieniny Świętego Mikołaja są co roku doskonałą okazją do oderwania się od rutynowego planu dnia. Dla wielu uczniów Mikołajki to jeden z najprzyjemniejszych dni w roku szkolnym. Zgodnie z tradycją wszystkie klasy spotkały się ze Świętym Mikołajem. Święty Mikołaj zawitał w szkolne progi około godziny 9:00 i dla każdego przyniósł przeróżne słodkości. Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi za odwiedziny i obdarowanie prezentami naszych uczniów.

Świąteczny Wyścig Mikołajkowy

Świąteczny Wyścig Mikołajkowy

Dnia 5 grudnia odbył się Świąteczny Wyścig Mikołajkowy zorganizowany przez wychowawców świetlicy dla dzieci, które aktywnie uczetniczyły w zajęciach świetlicowych. W ciekawie przygotowanych konkurencjach bawiło się 14 uczniów. W Świątecznym Wyścigu było kilka konkurencji: bieg z czapką Świętgo Mikołaja, ślizg saniami, pakowanie jabłuszek dla Świętego Mikołaja, skok w worku Świętego Mikołaja oraz fabryka cukierków. Rywalizacja pomiędzy drużynami była bardzo wyrównana i Panie przygotowały dogrywkę, która ostatecznie wyłoniła zwycięzców. Podczas turnieju panowała prawdziwie świąteczna atmosfera. Dobry humor udzielił się wszystkim dzieciom, bo wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody, niezależnie czy zajęły I, II, czy III miejsce.  

Akcja "Widoczne dziecko" !!! KONKURS

Akcja

Pamiętaj! By twoje życie było bezpieczne, zdrowe i kolorowe, noś światełka odblaskowe!!!

KONKURS !!!
Zapraszamy wszystkich chętnych do napisania któtkiego wiersza lub rymowanki dotyczącej bezpieczeństwa oraz noszenia odbalsków.
Podpisane prace należy zgłaszać do pedagoga szkolnego do dnia 11.12.2019.

"Tuwim dla dzieci"

Dnia 21.11.2019r. odbyła się wycieczka do Teatru Miejskiego w Gliwicach. Głównym celem wyjazdu był spektakl pt." Tuwim dla dzieci". Julian Tuwim - jeden z najbardziej popularnych poetów dwudziestolecia międzywojennego, autor wielu znanych wierszy dla dzieci, m.in. "Lokomotywa", "Ptasie Radio", "Pan Hilary", "Słoń Trąbalski", "Bambo". Przedstawienie było piękne. Dzieci były zachwycone. Najbardziej podobała im się gra świateł i nagle zmieniające się dekoracje. Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.